کمپرسور هوا

نکات ایمنی اولیه وصل کمپرسور

در هنگام استفاده از پمپ باد و وصل کردن آن به ماشین آلات دیگر باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بهترین کارایی را داشته باشید .

نکات ایمنی اولیه وصل کمپرسور  هوا به ابزار بادی اگر شما یک کارگاه کوچک داشته باشید یا یک صنعتگر بزرگ باشید حتما دستگاهی دارید که نیاز به کمپرسور هوا دارند که نیروی اصلی کارشان با پمپ باد تامین می شود .
در هنگام استفاده از پمپ باد و وصل کردن آن به ماشین آلات دیگر باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بهترین کارایی را داشته باشید .

رعایت پوشش ایمنی

در هنگام استفاده از کمپرسور هوا نیز مانند دیگر ماشین آلات استفاده از پوشش های ایمنی مانند عینک های محافظ چشم و کفش ایمنی و دستکش بسیار اهمیت دارد. برخی مدل های کمپرسور باد سر و صدای خیلی زیادی تولید می کنند اگر به صورت مداوم می خواهید از این مدل استفاده کنید  بهتر است یک گوشی محافظ هم تهیه نمایید.

وصل کمپرسورهوا به ابزار بادی

تست دستگاه قبل از استفاده نکات ایمنی اولیه وصل کمپرسور

قبل از اینکه کمپرسور هوا را روشن کنید شیر اطمینان دستگاه  که قطعه ای مسی رنگ است  معمولا نزدیک خروجی شلنگ قرار دارد را با احتیاط باز کنید. با آزاد کردن شیر باید صدای خروج هوا را بشنوید. این صدا اطمینان می دهد که کمپرسور باد به درستی کار می کند. قبل از روشن کردن دستگاه شیر اطمینان را به وضعیت اول برگردانید.

روشن کردن دستگاه

کمپرسور هوا را روشن کنید و منتظر بمانید تا مخزن از هوا پر شود. برای این کار کافی است کلید الکتریکی روی دستگاه را فشار دهید تا پمپ باد شروع به کار کند. به فشار سنج بر روی مخزن توجه کنید. زمانی که سوزن از حرکت باز ایستاد نشانگر آن است که فشار هوای مخزن به حد لازم رسیده است.

تشخیص فشار مناسب ابزار متصل به پمپ باد

برای کار کردن با ماشین آلات بادی باید بدانید چه فشار هوایی نیاز دارید. معمولا این اطلاعات را روی ماشین حک شده است یا با برچسب روی بدنه ابزار چسبیده است.
اگر نتوانستید این اطلاعات را به دست بیاورید، به دفترچه راهنمای ماشین مراجعه کنید و  فشار هوا مناسب برای کارکرد ماشین را مشخص کنید.

سعی کنید هوای خروجی شلنگ را چند بار پایین تر از حداکثر فشار کارکرد ابزار قرار دهید .لازم به ذکر است هر دستگاه در فشار خاصی کار می کند پس برای اتصال پمپ باد به ابزار باید این مرحله را مجددا انجام داده و فشار مناسب را تعیین کنید و مجددا فشار پمپ باد تنظیم کنید.

تنظیم فشار مناسب ابزار نکات ایمنی اولیه وصل کمپرسور هوا به ابزار بادی

حال که میزان فشار لازم را میدانید باید فشار هوای خروجی را تنظیم نمایید. یک فشار سنج کوچک میزان فشار شلنگ را نمایش میدهد و یک شیر رگلاتور برای تنظیم این فشار تعبیه شده است. شیر رگلاتور را پاد ساعتگرد بچرخانید تا فشار هوا کم شود و به میزان لازم برای کار با ابزار برسد.

کار با ابزار نکات ایمنی اولیه وصل کمپرسور

تا زمانی که هوای فشرده درون شلنگ باشد، ابزار بادی به درستی کار خواهد کرد. زمانی که از ابزار استفاده می کنید فشار هوای درون مخزن کاهش میابد و به صورت خودکار مجددا پر می شود.
اگر به طور ناگهانی ابزار از کار افتاد فشار سنج بر روی مخزن پمپ باد  را بررسی کنید. این مشکل معمولا در کمپرسورهای کوچک که سرعت پر شدن مخزن در آنها زیاد نیست پیش می آید. کمی صبر کنید تا مخزن مجددا پر شود و دستگاه آماده کار شود.
هواسازان تبریزhttp://havasazantabriz.com/

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا