کمپرسورهای مارپيچی

کمپرسور فرفره ای

هواسازان تبریز
هواسازان تبریز

این کمپرسور فرفره ای یکی از انواع کمپرسور‌های جابجایی مارپیچی روغنکاری نشونده‌است، به عنوان مثال این کمپرسور فرفره ای با کاهش همواره حجم معینی از هوا آن را فشرده می‌سازد. واحد هوا ساز کمپرسور از یک حلزونی ثابت در قسمت محفظه و یک موتور که بصورت گریز از مرکز راه اندازی می‌شود و همچنین یک مارپیچ متحرک، تشکیل شده‌است. حلزونی‌ها با اختلاف فاز ۱۸۰ درجه نصب می‌شود تا محفظه هوایی با حجم‌های متغیری را تشکیل دهند. این امر باعث می‌شود که قسمتهای تشکیل دهنده کمپرسور دارای تعادل شعاعی باشند، میزان نشتی وقتیکه اختلاف فشار در محفظه‌های هوا کمتر از اختلاف فشار بین ورودی و خروجی باشد، به حداقل می‌رسد.

حلزونی متحرکت توسط میل لنگی به کار انداخته می‌شود که دارای کورس کوتاهی است و این مارپیچ بطور گریز از مرکز در حول مرکز حلزونی ثابت حرکت می‌کند. قسمت ورودی هوا در بالای محفظه تعبیه شده‌است.کمپرسور فرفره ای جز کمپرسورهای جابجایی مارپیچی روغنکاری نشونده‌ می باشد، این کمپرسور با کاهش همواره حجم معینی از هوا آن را فشرده می‌سازد.

وقتیکه مارپیچ متحرک برخلاف عقربه‌های ساعت حرکت می‌کند، هوا به داخل فرستاده می‌شود و در یکی از محفظه‌های هوا حبس و بطور متغیری به سمت مرکز فشرده می‌شود. در این قسمت دریچه خروجی و سوپاپ یکطرفه‌ای تعبیه شده‌است. دوره تراکم به ازاء هر ۵/۲ دور چرخش در حال اجراء است که در این دوره، جریان هوا ثابت و بدون ضربه‌است. از آنجائیکه این فرایند عاری از هر گونه تغییرات گشتاور بوده، تقریباً آرام و بدون لزرش است. بنابراین با کمپرسور پیستونی قابل مقایسه‌است.

کاربرد مهمی که کمپرسور اسکرال(کمپرسور فرفره ای) کوپلند دارد، برای استفاده خانگی و سیستم‌های نیمه صنعتی است. با سلام سرما همراه باشید تا در مورد کمپرسور اسکرال و عملکرد آن آشنا شوید.بطور کلی طراحی کمپرسور برای ماندگاری بالا صورت گرفته است.

هواسازان تبریز
هواسازان تبریز

کمپرسور فرفره ای

کمپرسور مارپیچی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا