کمپرسور باد

کمپرسور سایلنت

کمپرسور سایلنت
کمپرسور سایلنت

کمپرسور سایلنت چیست؟

کمپرسور باد به دسته ای از ابزارآلات اشاره می کند که انرژی الکتریکی را به هوای تحت فشار یا فشرده تبدیل می کنند. کمپرسورها با راندن و محبوس کردن هوا در داخل مخزن ذخیره سازی که همراه کمپرسور است کار می کنند تا اینکه فشار هوا در مخزن به آخرین حد خود برسد. در این مرحله، هوای تحت فشار می تواند آزاد شود تا بسیاری از فعالیت ها به کمک آن انجام شود.

کمپرسور سایلنت با پمپ بی صدا انتخاب بسیار خوبی از میان انواع کمپرسور باد برای صنایع است که راندمان بالا، کیفیت مناسب و سطح دسیبل پایین را دارند. این کمپرسورها هوای تمیز و باکیفیتی را برای انواع کارها فراهم می کنند، خصوصاً در صنایع دندانپزشکی، پزشکی و جواهرات کارایی زیادی دارند.

عدم نیاز به روغن کاری مداوم

یکی دیگر از تفاوت های کمپرسور سایلنت با پمپ های معمولی در این است که پمپ ها نیاز به روغن کاری مداوم دارند، اما این محصولات که به نام کمپرسور بدون روغن نیز شناخته می شوند، هنگام تولید در کارخانه و یک بار برای همیشه روغن کاری می شوند. البته مدل دیگری از کمپرسور بی صدا به نام کمپرسور سایلنت یخچالی وجود دارد که نیاز به روغن کاری دارد اما با این وجود در مقابل پمپ های معمولی کارایی بیشتری داشته و بدون صدا کار می کند.

صدای بسیار کم

تفاوت مهم دیگر هم در صدای تولیدی این دستگاه هاست. پمپ ها دارای صدای زیادی هستند و برای استفاده خانگی به ویژه در محیط آپارتمانی اصلاً مناسب نیستند یا حتماً باید از عایق صوتی در محیطی که با آنها کار می کنند، استفاده شو. اما همانگونه که از نام کمپرسور بی صدا مشخص است سطح صدا و نویزی که این وسیله ایجاد می کند بسیار بسیار کم است و قابل چشم پوشی است. در واقع، در این نوع محصولات به دلیل ماشینکاری دقیق، روانکاری موثر و عایق صوتی خارجی اضافی برای جذب صدا، نویز بسیار کم است. پمپ های بادی بی صدا ایده آل برای استفاده در فضاهای محصور، مانند کارگاه های کوچک است که استفاده یک کمپرسور آرام و اقتصادی ترجیح داده می شود.

کاربرد کمپرسور سایلنت

 از کاربردهای صنعتی گرفته تا استفاده در منزل این نوع پمپ بی صدا، بسیار کارآمد خواهد بود. در کنار استفاده در صنایع بزرگ، این وسیله به عنوان یک ابزار کارگاهی برای اشخاصی به علاقه مند به نجاری، جواهر سازی و … هستند، کارایی مناسبی دارد. شاید جالب باشد بدانید که برای پزشکان و دندانپزشکان نیز کمپرسور بی صدا بسیار پرکاربرد است. همچنین به هنرمندانی که در خانه به تولید آثار دستی و هنری می پردازند و به دلیل نوع محیط کاری ترجیح می دهند ابزار کم سر و صداتری باشند، خرید کمپرسور سایلنت توصیه می شود.

هواسازان تبریز
هواسازان تبریز
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا