کمپرسور باد

کمپرسور اویل فری بدون روغن (oil free)

هواسازان تبریز
کمپرسور اویل فری بدون روغن (oil free)

کمپرسور صنعتی اویل فری در صنعت غذایی و پزشکی به دلیل حساسیت بالای این دو حوزه، کاربرد بسیاری دارد. در کمپرسور باد اویل فری بر خلاف کمپرسورهای با روغن، برای خنک کردن و روانکاری دستگاه، از هوا به جای روغن استفاده می شود و همین امر سبب می شود تا در هوای فشرده شده خروجی هیچ گونه آثاری از روغن یا آلاینده های دیگر نباشد.

فشرده سازی هوا در کمپرسورهای بدون روغن سبب افزایش فشار هوا شده و از سوی دیگر از حجم آن کم می شود. در بیشتر کمپرسورهای باد اویل فری این کار با تکنولوژی پیستونی انجام می شود. کمپرسورهای بدون روغن که از تکنولوژی پیستونی استفاده می کنند از میلنگ، میله سوپاپی،پیستون، سیلندر و سر شیر تشکیل شده اند.

دریچه های ورودی و تخلیه در دو طرف انتهایی سیلندر قرار دارند. هوا برای فشرده سازی از طریق دریچه ورودی هوا وارد می شود و هوای فشرده شده توسط درچه تخلیه از کمپرسور خارج می شود.

 حرکات رفت و برگشتی پیستون باعث می شود تا خلا ایجاد شود و با شدت گرفتن کار پیستون، فشار هوا نیز افزایش می یابد. در همین هنگام با بستن شیر ورودی، هوای فشرده شده به داخل مخزن رفته و ذخیره می شود.

در کمپرسور باد اویل فری از یک فیلتر در ورودی هوای کمپرسور استفاده می شود تا مانع از وارد شدن هر گونه آلودگی به هوای کمپرسور شود.

لوله های کمپرسور باد اویل فری از جنس آلومینیوم ساخته می شوند. این امر سبب می شود تا هوای فشرده شده به گاز یا خلا برای توزیع شدن هوا نیازی نداشته باشد. استفاده از این نوع از لوله ها باعث کمتر شدن هزینه نگهداری، افزایش کارایی و عملکرد دستگاه، نصب آسان و نیاز به تعمیر کمتر می شود.

هواسازان تبریز
هواسازان تبریز

کمپرسور اویل فری 

کمپرسور  بدون روغن 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا