کمپرسور باد

دستگاه پمپ باد بزرگ

دستگاه پمپ باد بزرگ و بررسی ویژگی‌های آن

دستگاه پمپ باد بزرگ

در حال حاضر دستگاه‌های پمپ باد بزرگ برای بشر به یک نوع ابزار حیاتی تبدیل شده ‌است. از طرفی قیمت دستگاه پمپ باد بزرگ همواره توسط مدیران کارخانجات صنعتی و کارگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. همه صنعتگران احتمال می‌دهند بدون استفاده از دستگاه‌های پمپ باد، برخی از فعالیت‌های صنعتی انجام نمی‌گیرد. پیشرفت تکنولوژی و صنعت با سرعت رو به جلو حرکت می‌کند و تا آینده ای بسیار نزدیک، همه ما به دستگاه‌های کمپرسور نیاز پیدا خواهیم کرد.

روزانه بسیاری از افراد به صورت مستقیم و غیر مستقیم با دستگاه‌های کمپرسور بزرگ و کوچک سر و کار دارند. در صورتی که از کارایی این دستگاه‌ها هیچ گونه اطلاعات خاصی ندارند. کافیست به اطراف خود نگاه کنید، پرکاربردترین آن‌ها که در همه خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد یخچال است. همه دستگاه‌ها به نوعی از هواسازهای کمپرسور استفاده می‌کنند. اما اکثر مردم جامعه متوجه کاربرد این دستگاه‌ها نیستند. دستگاه‌های پمپ باد به سه نوع بزرگ، کوچک و صنعتی تقسیم می‌شوند که قیمت دستگاه پمپ باد بزرگ با توجه به کارایی و شاخص عملکردی که دارد از سایر کمپرسورها بیشتر است.

 

قیمت دستگاه پمپ باد بزرگ و دسته‌بندی آن‌ها

 

همان‌طور که گفتیم دستگاه‌های پمپ باد در انواع بزرگ، کوچک و صنعتی تولید می‌شوند. بسیاری از این دستگاه‌های پمپ باد کوچک قابلیت حمل و نقل را دارند. کمپرسورهای بزرگ هوا به عنوان یکی از ارکان مهم در صنعت جوامع مختلف شناخته شده‌اند. همه صنایع گوناگون در مراحل تولید و ساخت کالای مورد نظر خود، به دستگاه پمپ باد بزرگ نیاز ضروری پیدا می‌کنند. دو نوع دیگر کمپرسور، از نظر تولید هوای فشرده و زمان‌بندی تفاوت دارند. میزان فشاری که دستگاه پمپ باد بزرگ تولید می‌کند، به صورت ثابت و متداول می‌باشد. صنایع بسیاری هستند که با استفاده از این نوع پمپ باد، سرعت کارهای خود را افزایش می‌دهند.

 

هدف اصلی دستگاه‌های پمپ باد

 

کمپرسورها با تولید هوای فشرده برای مخازن، باعث پیشرفت بسیاری از کارهای صنعتی می‌شوند. این فرآیند با استفاده از انرژی مکانیکی صورت می‌گیرد. دستگاه‌های پمپ باد در انواع مدل‌های متنوع تولید می‌شوند که بسیاری از آن‌ها کاربرد صنعتی و گسترده‌ای دارند. بخشی از آن‌ها برای مصارف خانگی و ابزار آلات کوچک‌تر استفاده می‌شوند. دسته‌بندی پمپ‌های باد بر اساس چگونگی سیستم موتور و عملکرد آن‌ها انجام می‌شود. البته انواع پمپ باد تنها در کمپرسورهای رفت و برگشتی، اسکرو یا پیچ دوار و کمپرسور گریز از مرکز خلاصه نمی‌شود.

برای اینکه در سایت‌ها و فروشگاه بدانید بر چه اساس قیمت دستگاه پمپ باد بزرگ تعیین می‌شود، باید درباره سایر دسته‌بندی‌های آن هم اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید. دسته‌بندی‌های سایر کمپرسورها بستگی به مراحل و چگونگی فرآیند تولید هوای فشرده دارد. تقسیم‌بندی بر اساس پمپ بادهای یک مرحله ای و دو مرحله ای، تقسیم‌بندی بر اساس سیستم‌های خنک‌کننده که شامل روغن، آب و گاهی هوا می‌شود. همچنین انواع محرک در قالب موتور و موتور IC و نوع روغنی و خشک در تقسیم‌بندی نقش مهمی دارند.

 

قدیمی‌ترین دستگاه پمپ باد

 

دستگاه‌های پمپ باد پیستونی از قدیمی‌ترین کمپرسورهای تولید هوای فشرده محسوب می‌شوند. جابجایی در این نوع کمپرسورها به صورت مثبت انجام می‌گیرد. پمپ باد پیستونی تنها با حرکت یک میلنگ در پیستون و توانی که دارد، هوای فشرده را تولید می‌کند. بیشتر دستگاه‌های پمپ باد پیستونی به صورت خشک کار می‌کنند. برای فعالیت‌های صنعتی که فشاری زیادی را متحمل می‌شوند، کمپرسور پیستونی پیشنهاد می‌شود. گفتنی است که کمپرسورهای پیستونی در صنایع پلاستیکی جهت ایجاد فرم در ظروف و به ویژه تولید انواع بطری‌ها کاربرد مهمی دارند.

اگر بخواهیم قیمت این دو نوع کمپرسور را با هم مقایسه کنیم، باید بگوییم قیمت دستگاه پمپ باد بزرگ از نوع پیستونی آن بیشتر است. یکی از انواع کمپرسورها که رقیب پمپ باد پیستونی محسوب می‌شود، کمپرسور دورانی یا روتاری نام دارد. معمولاً برای تأمین هوا و گازهای کربن و اکسیژن در پالایشگاه‌های نفتی از طریق لوله‌های انتقال گاز، از این نوع کمپرسور استفاده می‌کنند.

 

دستگاه پمپ باد مدل پیچ دوار یا اسکرو

 

 

دستگاه پمپ باد مدل گریز از مرکز

 

 

 دستگاه پمپ باد بزرگ و مزیت‌های آن

 

دسته‌بندی در دستگاه‌های پمپ باد بزرگ بر اساس سیستم‌های موتور و میزان فشاری که برای تولید هوا مصرف می‌کنند، انجام می‌شوند. مدل‌های کوچک‌تر دستگاه‌های پمپ باد بر اساس مصارف خانگی که به فشار کمتری نیاز دارند استفاده می‌شوند. اما برای استفاده در صنایع بزرگی که نیاز به افزایش فشار برای تولید گاز فشرده دارند، دستگاه‌های پمپ باد بزرگ را در نظر می‌گیرند. وقتی از کمپرسوری با حجم مخزن بالا استفاده می‌کنید، موجب می‌شود این دستگاه در مدت زمان کوتاهی حجم بسیاری از گاز را تولید کند. بعد از این که میزان هوای فشرده مورد نیاز را تأمین کرد، می‌تواند بخشی از آن را داخل مخزن ذخیره کند. از مزیت‌های دستگاه‌های پمپ باد بزرگ می‌توان به مقرون به صرفه بودن آن‌ها، سرعت بخشیدن به کارها، جلوگیری از استهلاک و … اشاره کرد. فروشگاه‌های ارائه دهند کمپرسور، قیمت دستگاه پمپ باد بزرگ را بر اساس همین مزیت‌ها و ویژگی‌ها به شما می‌گویند.

سخن پایانی

 

شما برای خرید دستگاه کمپرسور باد بزرگ، می‌توانید با مراجعه در سایت هواسازان تبریز و شناخت انواع کمپرسورها و قیمت دستگاه کمپرسور باد، این کمپرسور را برای انجام کارهای صنعتی مهم و راه اندازی ماشین آلات خریداری کنید. در هنگام خرید مشاوران سایت، اطلاعات کافی را درباره حجم و مصرف باد دستگاه به شما ارائه می‌کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا