کمپرسور باد

آنچه باید در مورد فروش کمپرسور باد دست دوم بدانید

آنچه باید در مورد فروش کمپرسور باد دست دوم بدانید

آنچه باید در مورد فروش کمپرسور باد دست دوم بدانید

 

امروز بسیاری از کارهای انسان توسط کمپرسور ها انجام می شود. به عبارتی کمپرسور ها در طی سالیان دراز به دست های قدرتمند و خستگی ناپذیر انسان در صنعت تبدیل شده اند. به طوری دیگر صنعت بشری برای ادامه حیات خود به این سیستم و دستگاه به شدت نیازمند است. به همین خاطر است که دیگر نمی توان بسیاری از کار های صنعتی را انجام داد. البته به علت گسترش و افزایش دامنه کمپرسور ها باید بتوانیم کمپرسوری با توجه به نیاز خود انتخاب کنیم.
با این تفاسیر صرفا خرید و یا فروش انواع پمپ باد به تنهایی و بدون داشتن دانش کافی از انواع و کاربرد های ان امری اشتباه و نوعی هدر دادن زمان و انرژی می باشد. در این جا ابتدا سعی می کنیم با شناخت کافی از این دستگاه و نحوه کار این سیستم و انواع آن به درجه ای برسیم که بتوانم برای کار و نیاز خود مدلی انتخاب کنیم که به درستی و بدون اتلاف انرژی و یا زمان به مطوب ترین پاسخ و رفع نیاز خود برسیم.
بعد از این موضوعات باید نکاتی در مورد فروش کمپرسور باد دست دوم را بررسی کنیم. دومین قدم برای استفاده از دستگاه بعد از شناخت کافی انواع آن نحوه خرید آن است البته همه ی ما با نحوه سنتی خرید آشنا هستیم ولی امروزه برای صرف کمتر زمان و هزینه بهتر است از سیستم های فروش اینترنتی انواع پمپ باد کمک بگیریم تا هم کمپرسور را با قیمت مناسب تر و هم گارانتی و اطمینان بیشتر تهیه کنیم. حتی گاهی میتوانیم به فروش اینترنتی کمپرسور دسته دوم و با صرف هزینه کمتر بهتر و زود تر به نیاز خود پاسخ دهیم. به این خاطر است که سعی می کنیم یک سری نکات در رابطه با خرید انواع پمپ باد را در این جا ذکر کنیم.

 

کمپرسور باد چیست؟

به هر نوع دستگاه مکانیکی که در آن با کاهش حجم سیال یا گاز مورد نظر فشار آن را افزایش می دهد تا از نیروی این فشار برای کار کردن یکسری دستگاه و یا ابزار استفاده می کند را پمپ باد یا کمپرسور باد می گویند. حال با توجه به نوع سیستم و یا نوع فشرده سازی که هر کمپرسور انجام می دهد آن به انواع و مدل های مختلف تقسیم می کنند. که هر مدل بسته با کاربرد و میزان فشرده سازی مورد استفاده قرار می گیرد. البته می توان کمپرسور های باد را به طور کلی به دو دسته مصارف صنعتی و عمومی طراحی می شود. هر چند این دسته بندی شاید از نظر فنی زیاد ملموس نباشد و بسیار کلی باشد ولی این اصل را نباید فراموش کرد که قطعا مدل های صنعتی از بازه زمانی و فشار میانگین بیشتری نسبت به مصارف عمومی خود دارند.

 

انواع کمپرسور باد

 

به جز دو دسته بندی فوق که بسیار کلی بود دسته بندی های دیگری برای انواع کمپرسور وجود دارد به این صورت که هر کمپرسور باد با توجه به میزان فشار، قدرت موتور محرکه، قابلیت حمل و ….. تقسیم بندی کرد. یکی از رایج ترین و اصلی ترین دسته بندی ها بر پایه نحوه انتقال قدرت از کمپرسور به سیال است. که به دو دسته کلی دینامیکی و جابجایی مثبت تقسیم کرد.

دینامیکی
 

در این مدل انتقال انرژی به سیال به صورت دایمی انجام می گیرد و انواع آن به شرح زیر است.

گریز از مرکزی
 

در این نوع از کمپرسورهای هوا سیال با کمک پره های شعاعی وارد مرکز چرخ پروانه می شود و توسط نیروهای گریز از مرکز به سوی محیط چرخ پروانه بی بیرون پرتاب می شود که ثبل ازاینکه سیال به مرکز چرخ پروانه بعدی رانده شود از یک پخش کننده به محفظه ای حلزونی شکل عبور می کند که در این محفظه انرژی جنبشی به فشار استاتیک تبدیل می شود. از ویژگی های این مدل جریان رانش شعاعی آن می باشد.

جریان محوری
 

در این مدل کمپرسور باد با داشتن جریانی محوری سیال مورد نظر را از میاد یک سری پره ثابت یا متحرک در امتداد محوری گردان باعث می شود انرژی جنبشی به فشار تبدیل شود.

جابجایی مثبت
 

این دسته از کمپرسورها با انتقال انرژی به صورت متناوب با عث افزایش فشار در سیال می شوند که انواع آن به شرح زیر است.
رفت و برگشتی
دورانی
هر کدام از دسته بنی های مدل کمپرسور جابجایی مثبت دارای انواع مختلف و کار برد های مختلفی می باشد.

 

کاربرد کمپرسور باد

 

همان طور که پیش تر شرح دادیم کمپرسورهای باد مانند دست های محرک صنعت بشری به حساب می آیند به صورتی که بسیاری از کارها بدون کمپرسور های باد دیگر امکان انجا م آن وجود ندارد. حالا با این تفاسیر حوزه هایی که کمپرسورها کاربرد دارند به این شرح می باشد:صنایع تولیدی، خودروسازی، ماشین ابزار، وسایل کار و یا اشپزخانه، فراوری که خود آن به زیردسته های شیمیایی، معدنی، غذایی، نساجی، کاغذ سازی می باشد. حتی در صنایع حمل و نقل، دریایی، ریلی و سازه های صنعتی متحرک، تاسیساتی به ویژه صنایع گازی و صنایع دفاعی نام برد. با این تعاریف و کاربردهای متنوع و دامنه کارهای کمپرسور باد می توان به میزان اهمیت این دستگاه در صنایع مختلف پی برد.

 

چه نکاتی را باید قبل از خرید کمپرسور دانست

 

به طور کلی هر شخصی با توجه به نیاز خود و میزان استفاده خود از کمپرسور باید مدل مناسب را انتخاب کند. هر فرد متوجه این موضوع هست که اگر کمپرسور ضعیف تر از نیاز خود باشد یا به موتور کمپرسور فشار می اورد و یا نمی تواند نیاز خود را رفع کند. از طرفی اگر کمپرسور قوی تر از آن فشار مورد نیاز ما باشد انرژی و هزینه بیشتری را باید صرف کنید. به غیر از قدرت و فشار تولیدی کمپرسور باید به موارد دیگر مانند قابل حمل بودن که معمولا برای مصارف عمومی و خانگی اهمیت بالایی دارد نیز هم باید توجه داشت. به طور کلی فاکتورهایی که باید در نظر داشت به عبارت است از: قابلیت حمل، منبع تغذیه ( موتور الکتریکی یا دیزلی )، شاخص عمل کرد و یا اسب بخار، حجم مخزن و نوع پمپ هر کدام از فاکتورهای های بالا را باید با توجه به نیاز خود توجه داشته باشید و متناسب و مطابق با این فاکتورها کمپرسور خود را تهیه کنید.

بعد از پیدا کردن فاکتورهای کمپرسور بادی متناسب با نیاز و کار خود خرید کمپرسور بادی استاندارد و با کیفیت آن هم با قیمت مناسب برای کار خود دغدغهبسیاری از افراد است. معمولا هر فرد با خود می گوید که به باز ابزار آلات رفته و یک مدلی را برای خود تهیه میکنم البته این روشی است که از گذشته تا به کنون بوده ولی امروزه با افزایش برند و مارک های متنوع دیگر پیدا کردن کمپرسور بادی خوب و با کیفیت بسیار سخت شده است. از طرفی ممکن است حتی شما نیاز به هزینه کردن زیاد برای خرید کمپرسور نو و جدید نداشته باشید و با خرید کمپرسوری متناسب و دست دوم مشکل شما بر طرف بشود. البته تمام این مسئله به این بر میگردد فرد بتواند کمپرسوری با کیفیت و گارانتی پیدا کند یا خیر. به همین خاطر است انتخاب و خرید کمپرسور بسیار سخت تر و مهم تر از پیدا کردن مدل مناسب برای کارهای خود است.

 

سخن پایانی

 

سیستم کلی کمپرسور باد به این صورت کار می کند که با مکش هوا از بیرون و طی مراحلی مختلفی فشرده می‌شود و سپس در مخزن آن فشار هوا ذخیره می‌شود تا در زمانی که احتیاج است کمپرسور باد با استفاده از شیر تخلیه فرمان خروج از طرف فرد استفاده کنند دریافت کند و با فشار و سرعت‌ بالا، هوای فشرده را به بیرون هدایت می کند تا با ازاد سازی انرژی ذخیره شده کار مورد نظر انجام شود. حال در هر کاری با توجه به نوع نیاز به هوای فشرده و اینکه به چه اندازه و برای چه مدت به هوای فشرده نیاز است می‌توانید نوع کمپرسور باد متناسب را انتخاب کرد.
بعد از انتخاب مدل و نوع متناسب با کار خود سخترین کار خرید کمپرسور با فاکتورهای مد نظر شخص است. گاهی همه با تصو این که حتما باید کمپرسور نو و جدید بخر بسیار پول و زمان خود را هدر می دهند گاهی بدون نیاز به خرید مدل نو و فقط خرید کمپرسور باد دست دوم می توان نیاز خود را رفع کرد. فقط مشکلی که به وجود می آید فروش کمپرسور باد دست دوم در کجا امکان پذیر است و یا خرید از این فروشگاه ها آیا معتبر است یا خیر و یا کمپرسور سالم است یا خیر که با پیدا کردن فروشگاه های اینترنتی مناسب که مجاز و معتبر باشند می توان به این سوالات جواب مثبت داد.

 
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا